BIOGRAPHY
Jabbadub to uznany projekt Dino Dub Selectora, współzałożyciela niezależnego wydawnictwa internetowego Paproota.org Dub Netlabel. To jedna z pierwszych w Polsce formacji, która podczas koncertów gra własne produkcje z wykorzystaniem wielośladu mixowane na żywo. 

Dub Temple – Kraków 2011

Wszystko zaczęło się w 2006 roku, kiedy odpalone zostały pierwsze autorskie ślady Dina w zgorzeleckim klubie „Nadole”. Na gitarze grał wtedy Maciek Węgrzyn (Paihivo, Rootstical), a wokalem zajął się Krzysiek Gołąb (Arubdub, Dove Dub, K.I.N.T.). Podczas pamiętnego Dub Tour w 2007 roku do zespołu dołączył wokalista Grzesiek Dusza. W tym samym czasie ukazał się pierwszy SP pt. „Loi Tri Havi” (Paproota.org 2009), następnie EP „Woman” (Paproota.org 2009). Zagrali wtedy dziesiątki koncertów w całej Polsce i za granicą. W międzyczasie ukazała sie EP „Full Dub Day” (Paproota.org 2011). Rok później ukazał się pierwszy długogrający album Jabbadub „Ravenge Dub Signal” (Paproota.org 2012).

RazTaMama to wokalistka pochodząca z Wrocławia. Znana wcześniej z takich projektów jak Mazari, Fat Pajp i Gradu Minimo. Swoją charyzmą i szczerymi tekstami zajmuje zaszczytne miejsce pierwszego wokalu w składzie. 

Dolnośląska Szkoła Dubu, Wrocław 2017

Mr Borecki na codzień selektor składu Young Pistols, fanatyk basowych brzmień z płyt winylowych oraz organizator wrocławskiego cyklu Must Be The Bass. W ekipie Jabbadub pełni rolę dj’a rozgrzewającego publiczność nawijkami i toastingiem do czerwoności. 

Dolnośląska Szkoła Dubu, Wrocław 2017

W 2016 roku ukazało się EP pt. „X” nagranego wspólnie z RazTaMamą koronującego dziesięciolecie istnienia zespołu Jabbadub. Gościnny udział mają również Mr. Borecki oraz saksofonista Push. Albumem tym Jabbadub wrócił do swoich korzeni, czyli mocnych digital dub’owych steppersów. Kolejny rok współpracy Jabbadub i RazTaMamy to dziesiątki koncertów w całej Polsce, Niemczech i Ukrainie. Jak co roku zagrali na uznanym na całym świecie Dub Temple. 

Jabbadub vs Young Pistols – Ostróda 2015

We wrześniu 2017 ukazał się ich kolejny wspólny album pt. „Dub Love”. Nagrań dokonano w Astralnym Studio we Wrocławiu oraz Kirby Farm w Anglii. Do składu studyjnego dołączyli Paweł Feduch z Afrotuby (sax) i Łukasz Lisak (conga, ex PapaDram).

Do tej pory zagrali setki koncertów i setów dj-skich w Polsce, Niemczech, na Ukrainie, Litwie i w Szwajcarii.